KOMBİ TESİSAT TEMİZLİĞİ
1 Daire Tesisat Temizliği
  • Stok Kodu: TES01
  • Kategori: KOMBİ TESİSAT TEMİZLİĞİ
  • Marka: Rothenberger
%İndirim
0.00 TL
300.00 TL
TL 'den başlayan taksit seçenekleri
Şimdi sipariş verirseniz bu gün kargoda.
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
  • Ürün Özellikleri
  • Taksit Seçenekleri
  • Kargo ve Garanti
  • Ürün Yorumları
  • Ürün Videosu
TESİSAT TEMİZLİĞİ

KALORİFER TESİSAT TEMİZLİĞİ
  
Bölgede kullanılan şebeke suyunun, kuyu suyunun özelliklerine, sertlik derecesine ve ısıtma sisteminin kullanım süresine bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemlerinde, KOMBİ-TESİSAT ve RADYATÖR' lerin içersinde
KİREÇ, KOROZYON, KIŞIR, TAŞLAŞMA, ÇAMUR ve KATMANLAŞMA oluşur.
  Bu problemler genelde 5 yıllık kullanım sürecinden sonra ortaya çıkmasına rağmen, suyun özelliklerine göre 2 yıllık ısıtma sistemlerinde de bile görülebilmektedir.
  Yerden ısıtma sistemlerinde oluşan en önemli ve en belirgin problem çoğunlukla kullanılan oksijen bariyersiz plastik borulardaki yoğun çamurlaşmadır.    Bu çamurlaşma, sistem temizlenmeyip önlem alınmadığı takdirde öyle bir hale gelirki, Kombi eşanjörü tıkanır, Sirkülasyon Pompası kitlenir, Kombi çalışamaz.

SİSTEMDEKİ KİRLİLİK BELİRTİLERİ ve SONUÇLARI
*
 Radyatörlerde ısınma farklılıkları ortaya çıkar. Bazı radyatörler hiç ısınmaz. Bazı radyatörlerin belirli bölgeleri ısınır.( Genelde üst kısımlar ısınır, alt kısımlar ısınmaz. Çünkü katmanlaşma radyatörün alt kısmında oluşur. )
* Tesisatta, dirseklerde tıkanmalar olur, suyun sağlıklı dolaşımı engellenir.
* Isınmak için, kombi maximum yada maximuma yakın derecelerde çalıştırılır. Ancak çok yüksek derecelerde istenilen ısınmaya yakın bir sıcaklık elde edilir. Sürekli yüksek derecede çalışan kombinin doğalgaz sarfiyatı ve faturası fazla olur. (ISIYI 1 DERECE ARTTIRMAK %7 FAZLA SARFİYAT DEMEKTİR.)
  Örneğin 80-100 mt2 bir daire için 250-300 TL doğalgaz bedeli yüksektir, olması gerekenden fazladır. Ayrıca ödenen bu bedellere 
rağmen hala istediğiniz gibi ısınamıyorsanız, Isıtma Sisteminizi hemen gözden geçirmelisiniz.
Kirliliğin yoğun olduğu durumlarda Kombi normal süresinde çalışamaz Yanar, 15-20 saniye içinde söner, su istenilen sıcaklığa ulaşmaz, sirkülasyon pompası yeterince çalışamaz, sistemde sirkülasyon olmaz. Bu durumlarda Eşanjör tıkanır, sıcak su problemi ortaya çıkabilir Sirkülasyon Pompası arızalanabilir.
* Yerden ısıtma sistemlerinde oluşan çamurlaşma bölgesel ısı farklılıkları oluşturur.Kombiyi çalışamaz hale getirir, Eşanjör ve Sirkülasyon Pompası zarar görebilir.
YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE 
1 mm'LİK
 BİR KATMANLAŞMANIN %7 ISI KAYBINA NEDEN OLDUĞU, TEMİZLENMEYEN SİSTEMLERDE ENERJİ KAYIPLARININ %30' LARA ULAŞTIĞI BİLİNMEKTEDİR. 
Ç Ö Z Ü M
Hava destekli basınçlı su ile tesisatınızı kimyasal kullanmadan temizlenmesi. 
Neden ava destekli su kullanıyoruz?
Çünkü peteklerdeki ısınmayı engelliyen tortu oturmasını hava kabarcıkları yükselterek suyla dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bu tortu genelde radyatörün üst kısmının ısınması alt kısmının soğuk kalmasına sebep olur.
Neden kimyasal kullamıyoruz? 
Çünkü, kullanılan kireç çözücü kimyasallar tesisatın tüm metal aksamında aşınmaya neden olmakta ve korozyon ile aşınmayı hızlandırmaktadır. Her ne kada korozyon giderici tuzlarla tesisat yıkansa bile, tesisattaki ulaşılamayan noktalarda kalan kimyasal büyük bir risk oluşturmaktadır.
U Y G U L A M A 
Bu Uygulamaları Merkezi ve Bireysel Isıtma Sistemlerinde, Radyatörlü ve yerden ısıtma tesisatlarında gayet başarılı şekilde uygulanmaktadır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir
Bu Kategorinin En Çok Satanları
1 Daire Tesisat Temizliği
%indirim
0.00 TL
300.00 TL

Powered by iMagaza ETicaret